Arm wrestling chat
 
HomeGallerySearchRegisterLog in

Share
 

 worlds 2008 canada results ....

Go down 
AuthorMessage
NickHall
Admin
Admin
NickHall

Posts : 7165
Join date : 2008-07-05
Location : bacup

worlds 2008 canada results .... Empty
PostSubject: worlds 2008 canada results ....   worlds 2008 canada results .... EmptyFri 5 Dec - 8:34

Boys Right 50
1. RUS YURY KAKORIN
2. KAZ BAUYRZHAN ABUYUROV
3. SWE JESPER RYDSTDT
4. CAN TANNER STEWART

Boys Right 55
1. RUS EDUARD MULLAGUOV
2. CAN JOSEPH DIRK

Boys Right 60
1. RUS SOSLAN AKHPOLOV
2. ESP OSCAR UTIEL ESCRIBANO
3. CAN KEVIN KUEMPER
4. CAN JAMES BOWEN

Boys Right 65
1. BUL GEORGI GAYDARDJIEV
2. UKR SHENGELI GORBATENKO
3. KAZ VIKTOR MIKHAILOV
4. SWE SIMON SJODIN
5. CAN DAUSEN KLUIN
6. BRA FELIPE DOS SANTOS BARBOSA
7. CAN JARED BORSTMAYER

Boys Right 70
1. RUS ALEXEI LOBANOV
2. RUS NIKOLAY RESHETNIKOV
3. USA MICHAEL HANN
4. CAN RYAN HUMEN
5. USA SAXXON RYAN
6. CZE RADEK KLEIN
7. SWE TOMMY YNGVESSON

Boys Right 80
1. RUS RUSLAN DZHIBILOV
2. RUS MAKSIM FOMIN
3. CZE MATEJ SVOBODA
4. TUR HASAN ALI SAY
5. USA GREG ARNOLD
6. JPN EIRYOKU ITAKURA
7. BRA GUISEPPE PANZETTI

Boys Right 80+
1. RUS ARTEM GRISHIN
2. USA TOM DIXON
3. RUS ANDREY MINASYAN
4. CZE JAN TESAR
5. NOR ASLE KVAMSDAL
6. CAN KEENAN KOHUT
7. USA JOSH WHITE
8. TUR KAMIL YUCEL
9. BRA KAYQUE DE SILVA
10. CAN JOHN HUSEINI

Disabled Ladies Right 60
1. CAN LAURA WEBB
2. RUS DAMIRA KANTSEROVA
3. RUS NATALIA YANUTO
4. TUR HATICE GUNACTI

Disabled Ladies Right 60+
1. BRA ABADIA NASCIMENTO
2. RUS IRINA TURCHINSKAYA

Disabled Mens Right 60
1. RUS MIKHAIL ZVEREV
2. BRA VALDOMIRO PEREIRA DE SOUZA
3. TUR MEHMET KAYA
4. UKR OLEXANDR BURYA

Disabled Mens Right 75
1. RUS RUSLAN MAMEDOV
2. BLR VIKTAR BRATCHENIA
3. CAN VERNON MARTEL
4. TUR NURETTIN YUKSEL
5. RUS VIACHESLAV SAMARIN
6. BRA CARLOS APARECIDO GONCALVES
7. CAN GARRY KELL

Disabled Mens Right 90
1. RUS ROMAN KRUGLIKOV
2. UKR VADYM KRASOV
3. CAN ALLAN HEINRICKS
4. BRA CARLOS EDUARDO ARAUJO DAVOLI
5. CAN BRANDON DUKE OLAFSON

Disabled Mens Right 90+
1. TUR MUSTAFA DINLEYICI
2. TUR SUREYYA AYCE
3. RUS VLADIMIR MAKARISHCHEV
4. RUS VLADIMIR GLADILIN
5. UKR OLEKSANDR POROSHYN
6. KAZ RUSTAM AKRAMOV

Girls Right 45
1. RUS NADEZDA ERMAKOVA
2. UKR IULIIA DEMCHUK
3. TUR KEVSER TOPALOMER
4. CAN LACEY BORSTMAYER
5. CAN EMILY JONES

Girls Right 50
1. KAZ NAZERKE MALKHAIDAROVA
2. TUR ESRA KIRAZ

Girls Right 55
1. KAZ ZHAZIRA AKBAYEVA
2. BRA CONSUELO MARIA DE SOUZA ALMEDIA
3. SWE CAROLINA PETTERSSON
4. RUS YULIA GORSKOVA
5. USA ASHLEY STOKES
6. POL MARTA OPALINSKA

Girls Right 60
1. RUS ANASTASIYA KARPUKHINA
2. BRA DAMARIES MALAQUIS SOARES DA SILVA
3. KAZ NAZERKE YEGINBAYEVA
4. RUS TATYANA NIKISHEVA
5. CAN LAURA COOK
6. CZE MARKETA VOJTKOVA

Girls Right 70
1. SWE SARAH BACKMAN
2. RUS MARINA KRYLOVA
3. SWE ELIN HAAG
4. TUR TUGBA KOC
5. USA KELSEY KLEINHANS-SIMMONS
6. USA JOLENE RICHARDS
7. CAN ALEXA MITCHELL

Grand Master Right 75
1. CAN DAVE HICKS
2. SWE KENT ANDERSSON
3. GER JURGEN BAUMANN
4. JPN TAKASHI URAGI
5. USA STEVE MYERS
6. HUN MIHALY JOZSA
7. USA ZEE BUGAI
8. CAN GARY MACDONALD
9. GER SANDOR SZILAGYI
10. KAZ SERGEY MIKHAYLOV
11. JPN SEIJI NAKAHARA

Grand Master Right 90
1. USA JOHN WOOLSEY
2. CAN TONY SENGER
3. RUS ALEXANDR POZDNYAKOV
4. CZE JAROSLAV STUSEK
5. POL JANUSZ PIECHOWSKI
6. USA JAMES BATTLES
7. SWE JONNY JONSSON
8. CAN JOZEF TROCHA
9. ISR JOE FORMAN

Master Ladies Right 60
1. BRA CRHIS REGIANE TEODORO SOUZA
2. BRA MARIA CRISTINA BOGNAR
3. HUN JUDIT ZSIRAINE
4. RUS OLGA OREKHOVA
5. CAN LORI LAROCQUE
6. CAN SHERRI SLUYMERS
7. TUR HATICE GUNACTI

Master Ladies Right 70
1. LTU VILIJA PARNARAUSKIENNE
2. USA CAROLYN FISHER
3. CAN JOANNE LACHANCE
4. GER PETRA SPATZ
5. BRA MARIA APARECIDA COLIS JORGE
6. KGZ OLGA IAROSLAVTSEVA

Master Ladies Right 80+
1. CAN LORI POW
2. BRA ABADIA NASCIMENTO
3. BRA HELENICE DE SOUZA ALMEIDA
4. USA CYNTHIA YERBY
5. USA CONNIE ANDERSON

Master Mens Right 100
1. SWE THOMAS FALTSJO
2. HUN FERENC SIMON
3. USA ROBERT COPPLA
4. GER STEFAN METKA
5. USA JOHN LA VERGNE
6. CAN BEN SOLES
7. CAN TERRY PALASCHAK

Master Mens Right 100+
1. USA BOB SCHAFFER
2. CAN LEN HOUGHTON
3. RUS SERGEY GONCHAROV
4. UKR MYKOLA KHITSENKO
5. USA BRUCE WAY
6. CAN LUKE LAPORTE
7. RUS VLADIMIR TROFIMOV
8. FRA BALLAUD BILL

Master Mens Right 70
1. CAN GERARD BEAUDRY
2. ITA FRANCO CAPRA
3. USA GENE DUNN
4. RUS ARTUR AGADZHANYAN
5. GER ANDREAS GARCIA
6. CAN GARY MACDONALD

Master Mens Right 80
1. USA HERMAN McCOY
2. USA JOHN PARTON
3. FIN PASI KUNNARI
4. ITA ERMANNO MARANGON
5. RUS ALEXANDER BAKLANOV
6. FIN KIM SODERHOLM
7. ARM DAVIT NERSISYAN
8. RUS NIKOLAY MORSUEV
9. GER SANDOR SZILAGYI
10. CAN TREVOR WILLIAMS
11. BRA PAULO ROGERIO DE OLIVEIRA SABINIONI
12. BEL FREDERIC ANDRE
13. BRA CARLOS EDUARDO ARAUJO D AVOLI
14. CAN SYLVIO BOURQUE

Master Mens Right 90
1. USA BILL COLLINS
2. USA JAMES BATTLES
3. LTU ALEKSANDRAS PANCEROVAS
4. CAN FRED ROY
5. SWE JORGEN KARLSSON
6. BUL DANIEL ZHIVKOV
7. CAN PAUL ZAGROBELNY
8. POL DARIUSZ SUZOS
9. HOL JOCK MCKAY
10. SWE JONNY JONSSON
11. RUS BORIS TRIKOLICH

Senior Grand Master Right 75
1. GBR PETER KIRLEW
2. JPN SEIJI NAKAHARA
3. JPN SATOSHI TAKEI

Senior Grand Master Right 90
1. USA RAY DARLING
2. CAN TONY SENGER
3. USA JIM WOOLSEY
4. CAN ROGER MANSON
5. BRA HUGUES JORGE

Senior Grand Master Right 90+
1. USA JOE RAMIREZ
2. ITA GIULIO BERTACCHI
3. CAN RUDY DEUTSCH


Last edited by NickHall on Sun 7 Dec - 13:05; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://www.rossendalearmwrestling.co.uk
NickHall
Admin
Admin
NickHall

Posts : 7165
Join date : 2008-07-05
Location : bacup

worlds 2008 canada results .... Empty
PostSubject: Re: worlds 2008 canada results ....   worlds 2008 canada results .... EmptyFri 5 Dec - 8:36

Boys Left 50
1. KAZ BAUYRZHAN ABUYUROV2. RUS YURY KAKORIN
3. SWE JESPER RYDSTDT
4. CAN TANNER STEWART

Boys Left 55
1. RUS EDUARD MULLAGUOV
2. CAN JOSEPH DIRK

Boys Left 60
1. RUS SOSLAN AKHPOLOV
2. ESP OSCAR UTIEL ESCRIBANO
3. CAN KEVIN KUEMPER
4. CAN JAMES BOWEN

Boys Left 65
1. BUL GEORGI GAYDARDJIEV
2. UKR SHENGELI GORBATENKO
3. KAZ VIKTOR MIKHAILOV
4. SWE SIMON SJODIN
5. BRA FELIPE DOS SANTOS BARBOSA
6. CAN JARED BORSTMAYER

Boys Left 70
1. RUS ALEXEI LOBANOV
2. RUS NIKOLAY RESHETNIKOV
3. CZE RADEK KLEIN
4. BRA DIOGO MAIA BECCARI
5. USA MICHAEL HANN
6. SWE3 TOMMY YNGVESSON

Boys Left 80
1. RUS RUSLAN DZHIBILOV
2. RUS NAIL AKHMETOV
3. CZE MATEJ SVOBODA
4. CAN BILLY GRAVEL
5. TUR HASAN ALI SAY
6. JPN EIRYOKU ITAKURA
7. USA GREG ARNOLD
8. BRA GUISEPPE PANZETTI

Boys Left 80+
1. RUS ARTEM GRISHIN
2. RUS KIRILL SEMENOV
3. USA JOSH WHITE
4. CZE JAN TESAR
5. USA TOM DIXON
6. NOR ASLE KVAMSDAL
7. TUR KAMIL YUCEL
8. BRA KAYQUE DE SILVA
9. CAN JOHN HUSEINI

Disabled Ladies Left 60
1. CAN LAURA WEBB
2. RUS SVETLANA KUZNETSOVA
3. RUS DAMIRA KANTSEROVA
4. RUS NATALIA YANUTO
5. TUR HATICE GUNACTI

Disabled Ladies Left 60+
1. BRA ABADIA NASCIMENTO
2. RUS IRINA TURCHINSKAYA

Disabled Mens Left 60
1. UZB MIRZOHID SHARAPOV
2. TUR MEHMET KAYA
3. BRA VALDOMIRO PEREIRA DE SOUZA
4. RUS MIKHAIL ZVEREV
5. UKR OLEXANDR BURYA

Disabled Mens Left 75
1. BLR VIKTAR BRATCHENIA
2. RUS RUSLAN MAMEDOV
3. CAN DARRELL BELYK
4. TUR NURETTIN YUKSEL
5. BRA CARLOS APARECIDO GONCALVES
6. BRA DIOGO MAIA BECCARI
7. RUS VIACHESLAV SAMARIN
8. CAN GARRY KELL

Disabled Mens Left 90
1. RUS ROMAN KRUGLIKOV
2. UKR VADYM KRASOV

Disabled Mens Left 90+
1. TUR SUREYYA AYCE
2. RUS VLADIMIR MAKARISHCHEV
3. USA ROBERT BROWN
4. RUS VLADIMIR GLADILIN
5. UKR OLEKSANDR POROSHYN
6. TUR MUSTAFA DINLEYICI
7. KAZ RUSTAM AKRAMOV

Girls Left 45
1. RUS NADEZDA ERMAKOVA
2. UKR IULIIA DEMCHUK
3. TUR KEVSER TOPALOMER
4. CAN LACEY BORSTMAYER
5. CAN EMILY JONES

Girls Left 50
1. KAZ NAZERKE MALKHAIDAROVA
2. TUR ESRA KIRAZ

Girls Left 55
1. SWE CAROLINA PETTERSSON
2. USA ASHLEY STOKES
3. RUS YULIA GORSKOVA
4. BRZ CONSUELO MARIA DE SOUZA ALMEDIA
5. POL MARTA OPALINSKA

Girls Left 60
1. RUS2 ANASTASIYA KARPUKHINA
2. BRA DAMARIES MALAQUIS SOARES DA SILVA
3. RUS TATYANA NIKISHEVA
4. CZE MARKETA VOJTKOVA
5. KAZ NAZERKE YEGINBAYEVA
6. CAN LAURA COOK

Girls Left 70
1. SWE SARAH BACKMAN
2. SWE ELIN HAAG
3. USA JOLENE RICHARDS
4. RUS MARINA KRYLOVA
5. TUR TUGBA KOC
6. CAN ALEXA MITCHELL

Grand Master Left 75
1. CAN DAVE HICKS
2. GER JURGEN BAUMANN
3. SWE KENT ANDERSSON
4. CAN GARY MACDONALD
5. GER SANDOR SZILAGYI
6. USA ZEE BUGAI
7. JPN SHUNJI YOSHII
8. KAZ SERGEY MIKHAYLOV
9. JPN TAKASHI URAGI
10. USA STEVE MYERS

Grand Master Left 90
1. USA TONY VILLA
2. CZE JAROSLAV STUSEK
3. SWE JONNY JONSSON
4. CAN TONY SENGER
5. USA RAY DARLING
6. ISR JOE FORMAN
7. POL JANUSZ PIECHOWSKI
8. RUS ALEXANDR POZDNYAKOV
9. CAN JOZEF TROCHA

Grand Master Left 90+
1. USA STEVE PHIPPS
2. RUS VLADIMIR TROFIMOV
3. RUS PETR PROKHOROV
4. CAN BOB PENNER
5. CAN RONALD HIGHET
6. FRA BALLAUD BILL
7. HOL HERMAN FEBERWEE
8. ITA GIULIO BERTACCHI
9. LTU VYDAS MIKELIONIS
10. USA BRUCE WAY

Master Ladies Left 60
1. BRA CRHIS REGIANE TEODORO SOUZA
2. HUN JUDIT ZSIRAINE
3. BRA MARIA CRISTINA BOGNAR
4. RUS OLGA OREKHOVA
5. TUR HATICE GUNACTI
6. CAN SHERRI SLUYMERS
7. CAN LORI LAROCQUE

Master Ladies Left 70
1. LTU VILIJA PARNARAUSKIENNE
2. GER PETRA SPATZ
3. CAN JOANNE LACHANCE
4. USA CAROLYN FISHER
5. BRA MARIA APARECIDA COLIS JORGE
6. KGZ OLGA IAROSLAVTSEVA

Master Ladies Left 80+
1. CAN LORI POW
2. BRA ABADIA NASCIMENTO
3. BRA HELENICE DE SOUZA ALMEIDA
4. USA CYNTHIA YERBY

Master Mens Left 100
1. SWE THOMAS FALTSJO
2. CAN BEN SOLES
3. JPN NOBUYUKI MITSUHASHI
4. USA RAY DARLING
5. CAN BRAIN MOORE
6. UZB IGOR SHISHKOV
7. GER STEFAN METKA
8. USA ROBERT COPPLA

Master Mens Left 100+
1. CAN EARL WILSON
2. USA STEVE PHIPPS
3. RUS VLADIMIR TROFIMOV
4. UKR MYKOLA KHITSENKO
5. CAN LEN HOUGHTON
6. FRA BALLAUD BILL
7. USA BOB SCHAFFER
8. GEO EREKLE GURCHIANI
9. RUS SERGEY GONCHAROV

Master Mens Left 70
1. JPN SHUNJI YOSHII
2. USA GENE DUNN
3. CAN BRIAN MANSON
4. GER ANDREAS GARCIA
5. ITA FRANCO CAPRA
6. RUS ARTUR AGADZHANYAN
7. CAN GARY MACDONALD

Master Mens Left 80
1. USA JOHN PARTON
2. CAN SYLVIO BOURQUE
3. FIN PASI KUNNARI
4. CAN GORD SQUIRE
5. RUS ALEXANDER BAKLANOV
6. FIN KIM SODERHOLM
7. ARM DAVIT NERSISYAN
8. GER ANDREAS KREFTING
9. RUS NIKOLAY MORSUEV
10. BRA PAULO ROGERIO DE OLIVEIRA SABINIONI
11. USA CLAYNE HANSEN
12. ITA ERMANNO MARANGON
13. BRA CARLOS EDUARDO ARAUJO D AVOLI
14. CAN TREVOR WILLIAMS
15. GER SANDOR SZILAGYI

Master Mens Left 90
1. USA ALAN BOWN
2. RUS BORIS TRIKOLICH
3. USA DWAYNE HANEL
4. CAN FRED ROY
5. BUL DANIEL ZHIVKOV
6. POL DARIUSZ SUZOS
7. SWE JORGEN KARLSSON
8. CAN PAUL ZAGROBELNY
9. LTU ALEKSANDRAS PANCEROVAS
11. SWE JONNY JONSSON
12. HOL JOCK MCKAY

Senior Grand Master Left 75
1. GBR PETER KIRLEW
2. JPN SEIJI NAKAHARA
3. JPN SATOSHI TAKEI

Senior Grand Master Left 90
1. USA RAY DARLING
2. CAN TONY SENGER
3. BRA HUGUES JORGE
4. CAN ROGER MANSON
Back to top Go down
http://www.rossendalearmwrestling.co.uk
NickHall
Admin
Admin
NickHall

Posts : 7165
Join date : 2008-07-05
Location : bacup

worlds 2008 canada results .... Empty
PostSubject: Re: worlds 2008 canada results ....   worlds 2008 canada results .... EmptySat 6 Dec - 8:23

30th World Armwrestling Championships
November 29th - December 7th 2008
Kelowna, B.C. Canada

day 3

Left Men's 60


1 KAZ2002 MAMED JUSSUPOV
2 SVK3501 JAROSLAV SULAN
3 RUS2803 RUZALIN KHAMIDULLIN
4 USA3903 BENJIE DWYER
5 RUS2804 SERGEY BOLOTNIKOV
6 BRA5302 LUCIANO JORDAO
7 CAN1803 GLEN MACDONALD
8 CAN1804 BRAD JONES
9 HOL2901 DEMI VAN DE BOSCH

Left Men's 100


1 ROM2402 ION VLAD ONCESCU
2 RUS2820 IVAN MATYUSHENKO
3 UKR2212 YEVGENIY PAVLENKO
4 CAN1822 TYRELL WOJCICHOWSKY
5 ARM4001 ARMEN CHAPUKHYAN
6 RUS2821 ANDREY KOROLEV
7 USA3921 SCOTT LOHMANN
8 KAZ2010 LLYA LLYIN
9 CAN1824 STEVEN KAUPPI
10 JPN1907 KEISUKE IWANAGA
11 HOL2903 BARYS YEUTUKHOVICH
12 BRA5312 EMERSON ANTONIO FIORI
13 BRA5313 CLAUDIO ANTONIO DE PAIVA SIMON
14 ITA4105 FRANK LAMPARELLI
15 USA3922 DWAYNE HANEL
16 NOR1403 OYVIND BIRKELAND
17 CZE1603 JAN TESAR
18 JPN1906 NOBUYUKI MITSUHASHI
19 GER2304 CHRISTIAN STAHLHOVEN
20 CZE1604 ALES STUDENKA
21 NOR1404 ARE STRONEN

Left Men's 110


1 BRA5314 WAGNER BORTOLATO
2 UKR2213 SERGIY TOKAREV
3 RUS2822 SLAVIK KACHMAZOV
4 UKR2214 OLEKSII SEMERENKO
5 USA3969 MICHAEL TODD
6 KAZ2011 ALEXANDR FRASH
7 ARM4003 KARAPET AGHAJANYAN
8 BRA5315 LUCIANO AUGUSTO BAROZI
9 HUN3402 ATTILA CSABAI
10 CZE1605 DUSAN TESARIK
11 SVK3506 PETER GAZDARICA
12 LAT5302 NORMUNDS TOMSONS
13 GEO5214 EREKLE GURCHIANI
14 RUS2864 ARTEM GRISHIN
15 ESP4203 HRISTOV RUMEN DRAGANOV
16 CAN1884 RYAN CHURCHILL
17 CAN1826 JOSEPH GOULD
18 SWE3003 ERIK PERSSON
19 KAZ2012 ROMAN KUSHYALOV

Left Men's 110+


1 UKR2215 ANDRIY PUSHKAR
2 BRA5317 MARCIO BARBOSA
3 CAN1828 RYAN ESPEY
4 RUS2823 GAZIMAGOMED GAZIMAGOMEDOV
5 SVK3507 PETER SPUSTA
6 KAZ2013 ALEXEY PROKHOROV
7 USA3925 RYAN CONSTANTINO
8 BRA5318 REGINALDO CRISTIANO PIRES BENTO
9 RUS2824 RASUL CHOTCHAEV
10 CAN1829 EARL WILSON
11 USA3924 PAUL FISCHER
12 BUL1005 PLAMEN KISOV
13 ARM4004 ARSEN GABRIELYAN

Left Men's 55


1 UKR2201 DMYTRO BEZKOROVAINYI
2 UZB1702 MIRZOHID SHARAPOV
3 RUS2801 DENIS KHARLAMOV
4 TUR5110 MEHMET ALI UZUL
5 RUS2802 ROBERT CHOMAEV
6 SUI3601 ANDREAS SCHERRER
7 SWE3001 ROINE EKLUND
8 JPN1901 TSUTOMU OTAGIRI
9 USA3901 JC CHILD
10 KAZ2001 BAUYRZHAN ABUYUROV
11 BRA5301 VALDOMIRO PEREIRA DE SOUZA
12 CAN1801 THOMAS WHITE
13 CAN1802 JOSEPH DIRK
14 USA3902 JOSEPH CORDOVA

Left Men's 65


1 RUS2805 ROMAN TSINDELIANI
2 BUL1008 GEORGI GAYDARDJIEV
3 RUS2806 RIM KHAMIDULLIN
4 USA3906 RICK SOLIWODA
5 USA3905 SHAWN KIRKPATRICK
6 CAN1805 DAN BELLEFEUILLE
7 JPN1902 JISSEI HARA
8 BRA5303 CARLOS APARECIDO GONCALVES
9 BRA5306 CLEYTON ALVES CARVALHO
10 UKR2203 VADYM SKYDAN
11 KAZ2003 VIKTOR MIKHAILOV
12 TUR5107 EVREN SERHAT ARSLAN
13 KGZ5901 TALANTBEK ESHENKULOV
14 CAN1806 BRAD WADE

Left Men's 70


1 BLR2608 VIKTAR BRATCHENIA
2 LTU6101 MANTAS ASMONAS
3 KAZ2004 VALERIY BARANOV
4 BUL1001 HRISTO DELIDZHAKOV
5 USA3907 COREY MILLER
6 UKR2204 IVAN LUKYANCHUK
7 KAZ2025 DAUREN IBRAYEV
8 GBR2701 STEVEN KIRLEW
9 BRA5305 PAULO FABIANO MORBIO
10 USA3909 LENNY LOCKERT
11 CAN1807 MARLON HICKS
12 ITA4101 DIMITRI MARTIGNAGO
13 RUS2808 ASLAN ALBEGOV
14 CAN1809 MATT WIGGINS
15 GER2301 UDO WEISS
16 RUS2807 ALEXEI LOBANOV
17 BRA5304 PEDRO MARCACINI CLEMENTONI DE ALMEIDA

Left Men's 75


1 SVK3502 LUBOMIR JAGNESAK
2 RUS2810 KHADZIMURAT ZOLOEV
3 LAT5301 JANIS AMOLINS
4 KAZ2006 SEIFULLA NURKHALIKHOV
5 KAZ2005 ALEXANDR BALASHOV
6 ESP4202 JUAN PEDRO GARCIA DE LA TORRE
7 RUS2812 YUSUF BAYRAMUKOV
8 BRA5307 CARLOS EDUARDO RODRIGUES
9 USA3913 ULLYSSES JONES
10 CAN1811 DAN GALLO
11 UKR2205 OLEKSANDR TSVYETKOV
12 HOL2902 ANTOINE GOEDHART
13 NOR1401 FRODE HAUGLAND
14 USA3911 TODD MILLER
15 JPN1909 TAKASHI URAGI
16 GER2302 JURGEN BAUMANN
17 KGZ5902 TALASBEK ALYBAEV
18 CZE1601 MATEJ SVOBODA
19 CAN1813 TOM MALETTE

Left Men's 80


1 UKR2206 RUSTAM BABAIEV
2 BUL1002 STEFAN LENGAROV
3 KAZ2007 YEVGENIY GETALO
4 RUS2813 TAYMURAZ TSAKHILOV
5 BUL1009 YULEV DIMITAR
6 CAN1814 ANTHONY DALL ANTONIA
7 CAN1810 MICHAEL BARRETT
8 JPN1913 TAKAYUKI KOSAI
9 ITA4103 EMANUELE PAVANELLO
10 TUR5114 OZGUR KIZGIN
11 RUS2815 RUSTAM TULIULLINOV
12 USA3914 NOAH SANDERS
13 ITA4102 NICOLA GAZZETTO
14 CZE1602 ROBIN SVACINA
15 BRA5308HAMILTON DE OLIVEIRA APARADO JUNIOR
16 USA3916 DAN WORLEY

Left Men's 85


1 UKR2208 RUSLAN BABAYEV
2 RUS2816 ARSEN LILIEV
3 USA3918 BRYAN JOHNSON
4 BUL1003 STOYAN GOLEMANOV
5 RUS2817 ROMAN FILIPPOV
6 UKR2209 PAVLO PEREGUDOV
7 KAZ2008 ALEXANDR GETALO
8 SVK3503 RADOSLAV DOBROVIC
9 USA3917 STEVE RAU
10 BRA5310LUIZ LEOPOLDO DA SILVA GONAZGA
11 JPN1905 GAKU KAMIOKA
12 CAN1816 DEL MUDRYK
13 KGZ5903 MIRLAN BAICHERIKOV
14 FIN1501 TERO LOUKOLA
15 BRA5309 MARCIO MENEGUETTI
16 CAN1818 LEE SAITZ

Left Men's 90


1 SVK3504 JAN GERMANUS
2 TUR5113 TUNCAY BASARAN
3 USA3975 CHRISTOPHER CHANDLER
4 RUS2819 NIKOLAY GRIGORYEV
5 SVK3505 MARIAN DALAK
6 BUL1004 KRASIMIR KOSTADINOV
7 RUS2818 ABDULA ELDAROV
8 ITA4104 EDMIR FROOKU
9 UKR2211 MYKHAYLO RUDAKOV
10 HUN3401 PETER KOVACS
11 CAN1819 LUKE REIMER
12 BUL1006 DANIEL ZHIVKOV
13 USA3919 ALPER COSAR
14 GER2303 ANDRE RISKE
15 SWE3002 KENT HENRIKSSON
16 BRA5311 EVANDRO LIMA DA SILVA
17 FIN1502 JUHA SALMINEN
18 CAN1821 FRASER BENOIT

Woman Left 50


1 UKR2220 SNIZHANA BABAIEVA
2 UKR2221 IANA ONISHCHENKO
3 RUS2834 VENERA URAZGILDEEVA
4 BRA5350 MARIA CRISTINA BOGNAR
5 TUR5109 ESRA KIRAZ
6 KAZ2015 NAZERKE MALKHAIDAROVA
7 USA3976 JENNIFER KIRKPATRICK
8 BRA5349 ANNA CELIA SILVA DOS SANTOS
9 CAN1850 SHERRI SLUYMERS
10 RUS2832 OXANA TRIKOLICH

Woman Left 55


1 UKR2222 VIKTORIIA ILIUSHYNA
2 KAZ2016 OLGA TIMUKINA
3 BRA5347 CRHIS REGIANE TEODORO SOUZA
4 RUS2836 NATALIA TORSEEVA
5 RUS2835 TATIANA ISTOMINA
6 TUR5111 ARZU DONMEZ
7 USA3950 KRISTINA KAIRIUNIENE
8 CAN1851 HOLLY MACDONALD
9 CAN1852 LAURA WEBB
10 KAZ2017 ZHAZIRA AKBAYEVA
11 SWE3009 SARA NYBERG
12 POL2503 MARTA OPALINSKA
13 BRA5348 CONSUELO MARIA DE SOUZA ALMEDIA

Woman Left 60


1 RUS2838 EKATERINA LARINA
2 RUS2837 IRINA KARTSEVA
3 SWE3010 HEIDI ANDERSSON
4 UKR2224 OLENA SKORYK
5 KAZ2019 OLGA SHLIZHEVSKAYA
6 SVK3508 LUCIA DEBNAROVA
7 POL2504 MALGORTZATA OSTROWSKA
8 LAT5303 ENDIJA ANSONE
9 CZE1608 LENKA VOJTKOVA
10 CAN1853 TRACEY ARNOLD
11 BUL1007 VERONIKA BONKOVA
12 BRA5346 OARES DA SILVA
13 TUR5102 SEVAL YALCINKAYA
14 CAN1854 LAURA COOK
15 BRA5343 JULIANA SOARES
16 CZE1607 MARKETA VOJTKOVA
17 UZB1701 EKATERINA SHISHKOVA
18 KAZ2018 NAZERKE YEGINBAYEVA

Woman Left 65


1 RUS2839 IRINA GLADKAYA
2 UKR2225 NATALYA TRUSKALOVA
3 LTU6103 VILIJA PARNARAUSKIENNE
4 NOR1405 SANDRA RODLAND
5 GER2309 PETRA SPATZ
6 BRA5344 CLELIA DOS SANTOS GOULART
7 SWE3007 FELICIA RYDSTEDT
8 CAN1855 TAMARA MITTS
9 BRA5345 GISELE GODOI PALUDETO

Woman Left 70


1 RUS2840 IRINA MAKEEVA
2 BRA5342 MARALINE PARDIM
3 CAN1856 SHARON BRANDES
4 UKR2227 NADIYA ANIKINA
5 KAZ2020 VERA BONDIK
6 RUS2841 ANASTASIYA LVOVA
7 USA3956 DEDE JOHNSON
8 SWE3016 SARAH BACKMAN
9 BRA5341 MARIA APARECIDA COLIS JORGE

Woman Left 80


1 LTU6104 EGLE VAITKUTE
2 RUS2843 ALINA SAMOTOY
3 BRA5339 GABRIELA DE LIMA VASCONCELOS
4 USA3957 DALIA MEDZIAUSYTE
5 RUS2842 EKATERINA BELASCH
6 FIN1505 ANNE MELIN
7 BRA5340 LUCIILENE SIMOES LOPES

Woman Left 80+


1 TUR5117 NURCIHAN GONUL
2 RUS2844 LILIYA KHAMIDULLINA
3 CAN1860 LORI POW
4 USA3960 CASEY MARTIN
5 LAT5304 ZANNA CINGULE
6 BRA5338 JOCILENE BASSANELLI
7 BRA5335 HELENICE DE SOUZA ALMEIDA
8 USA3958 BETH WESTBERRY
Back to top Go down
http://www.rossendalearmwrestling.co.uk
NickHall
Admin
Admin
NickHall

Posts : 7165
Join date : 2008-07-05
Location : bacup

worlds 2008 canada results .... Empty
PostSubject: Re: worlds 2008 canada results ....   worlds 2008 canada results .... EmptySun 7 Dec - 13:00

Right Men's 55
1. RUS ROBERT CHOMAEV
2. TUR MEHMET ALI UZUL3. SWE ROINE EKLUND
4. UKR DMYTRO BEZKOROVAINYI
5. JPN TSUTOMU OTAGIRI
6. SUI ANDREAS SCHERRER
7. USA JOSEPH CORDOVA
8. USA JC CHILD
9. BRA VALDOMIRO PEREIRA DE SOUZA
10. CAN THOMAS WHITE
11. KAZ BAUYRZHAN ABUYUROV
12. CAN JOSEPH DIRK
13. RUS DENIS KHARLAMOV

Right Men's 60
1. USA VAZGEN SOGHOYAN
2. KAZ MAMED JUSSUPOV
3. RUS RUZALIN KHAMIDULLIN
4. BRA LUCIANO JORDAO
5. RUS SERGEY BOLOTNIKOV
6. USA BENJIE DWYER
7. HOL DEMI VAN DE BOSCH
8. CAN GLEN MACDONALD
9. CAN BRAD JONES
10. SVK JAROSLAV SULAN

Right Men's 65
1. RUS ROMAN TSINDELIANI
2. BUL GEORGI GAYDARDJIEV
3. USA RICK SOLIWODA
4. UKR VADYM SKYDAN
5. TUR EVREN SERHAT ARSLAN
6. RUS RIM KHAMIDULLIN
7. USA SHAWN KIRKPATRICK
8. ESP LORENZO VILLAR MARTINEZ
9. JPN JISSEI HARA
10. BRA CLEYTON ALVES CARVALHO
11. CAN BRAD WADE
12. BRA CARLOS APARECIDO GONCALVES
13. CAN DAN BELLEFEUILLE
14. KAZ VIKTOR MIKHAILOV

Right Men's 70
1. UKR IVAN LUKYANCHUK
2. BLR VIKTAR BRATCHENIA
3. LTU MANTAS ASMONAS
4. KAZ VALERIY BARANOV
5. KAZ DAUREN IBRAYEV
6. GBR STEVEN KIRLEW
7. BUL HRISTO DELIDZHAKOV
8. BRA PAULO FABIANO MORBIO
9. USA LUKE KINDT
10. ITA DIMITRI MARTIGNAGO
11. RUS ALEXEI LOBANOV
12. RUS ASLAN ALBEGOV
13. GER UDO WEISS
14. BRA PEDRO MARCACINI CLEMENTONI DE ALMEIDA
15. CAN NICK PENNER
16. USA COREY MILLER
17. TUR NURETTIN YUKSEL
18. CAN MARLON HICKS

Right Men's 75
1. RUS KHADZIMURAT ZOLOEV
2. SVK LUBOMIR JAGNESAK
3. LAT JANIS AMOLINS
4. RUS SERGEY BLOKHIN
5. KAZ ALEXANDR BALASHOV
6. NOR FRODE HAUGLAND
7. USA BRANDON DYE
8. UKR OLEKSANDR TSVYETKOV
9. KAZ SEIFULLA NURKHALIKHOV
10. USA ALLEN FISHER
11. CAN DAN GALLO
12. CAN MICHAEL BARRETT
13. HOL ANTOINE GOEDHART
14. JPN1909 TAKASHI URAGI
15. ESP JUAN PEDRO GARCIA DE LA TORRE
16. BRA CARLOS EDUARDO RODRIGUES
17. CZE MATEJ SVOBODA

Right Men's 80
1. UKR RUSTAM BABAIEV
2. SUI PASCAL GIRARD
3. RUS ANDREY GRISHIN
4. RUS TAYMURAZ TSAKHILOV
5. TUROZGUR KIZGIN
6. ITA EMANUELE PAVANELLO
7. JPN HIDEKI TAKAKI
8. ITA NICOLA GAZZETTO
9. CAN ANTHONY DALL ANTONIA
10. KAZ YEVGENIY GETALO
11. BUL YULEV DIMITAR
12. BUL STEFAN LENGAROV
13. CAN GORD SQUIRE
14. BRA HAMILTON DE OLIVEIRA APARADO JUNIOR
15. JPN TAKAYUKI KOSAI
16. USA NOAH SANDERS
17. CZE ROBIN SVACINA
18. USA DAN WORLEY

Right Men's 85
1. RUS ARSEN LILIEV
2. UKR RUSLAN BABAYEV
3. BUL STOYAN GOLEMANOV
4. SVK RADOSLAV DOBROVIC
5. USA STEVE RAU
6. KAZ ALEXANDR GETALO
7. USA BRYAN JOHNSON
8. CAN DEL MUDRYK
9. UKR PAVLO PEREGUDOV
10. CAN DEREK PENNER
11. RUS ROMAN FILIPPOV
12. BRALUIZ LEOPOLDO DA SILVA GONAZGA
13. JPN HIDEKI OHMURA
14. JPN GAKU KAMIOKA
15. BRA MARCIO MENEGUETTI
16. FIN TERO LOUKOLA

Right Men's 90
1. BUL KRASIMIR KOSTADINOV
2. ITA EDMIR FROOKU
3. UKR MYKHAYLO RUDAKOV
4. SVK JAN GERMANUS
5. SVK MARIAN DALAK
6. TUR TUNCAY BASARAN
7. RUS ABDULA ELDAROV
8. RUS NIKOLAY GRIGORYEV
9. USA CHRISTOPHER CHANDLER
10. HUNPETER KOVACS
11. CAN LUKE REIMER
12. CAN KAYNE HEMSING
13. USA ALPER COSAR
14. FIN JUHA SALMINEN
15. GER ANDRE RISKE
16. BRA EVANDRO LIMA DA SILVA
17. KAZ2009 SERGEY PEREDISTYY
18. SWE3002 KENT HENRIKSSON

Right Men's 100
1. ROM ION VLAD ONCESCU
2. RUS IVAN MATYUSHENKO
3. CAN MARK MACPHAIL
4. ITA FRANK LAMPARELLI
5. ARM ARMEN CHAPUKHYAN
6. KAZ iLYA iLYIN
7. JPN KEISUKE IWANAGA
8. RUS ANDREY KOROLEV
9. CZE JAN TESAR
10. UKR YEVGENIY PAVLENKO
11. CZE ALES STUDENKA
12. CAN TYRELL WOJCICHOWSKY
13. USA ROBERT COPPLA
14. HOL BARYS YEUTUKHOVICH
15. USA SCOTT LOHMANN
16. BRA CLAUDIO ANTONIO DE PAIVA SIMON
17. ROM VICTOR BARBU
18. ITA GIORGIO RIELLO
19. BRA EMERSON ANTONIO FIORI
20. NOR OYVIND BIRKELAND
21. GER CHRISTIAN STAHLHOVEN
22. NOR ARE STRONEN

Right Men's 110
1. LAT NORMUNDS TOMSONS
2. RUS SLAVIK KACHMAZOV
3. USA MICHAEL TODD
4. KAZ ALEXANDR FRASH
5. CAN KADE REVELSTOKE
6. UKR SERGIY TOKAREV
7. CAN STAN RELLAND
8. SVK PETER GAZDARICA
9. KAZ ROMAN KUSHYALOV
10. BRA LUCIANO AUGUSTO BAROZI
11. BRA WAGNER BORTOLATO
12. CZE DUSAN TESARIK
13. UKR OLEKSII SEMERENKO
14. ARM KARAPET AGHAJANYAN
15. SWE ERIK PERSSON
16. RUS ARTEM GRISHIN
17. ESP HRISTOV RUMEN DRAGANOV
18. HUN ATTILA CSABAI
19. ROM DRAGOS CORCOVEANU

Right Men's 110+
1. UKR ANDRIY PUSHKAR
2. BRA REGINALDO CRISTIANO PIRES BENTO
3. USA PAUL FISCHER
4. BUL PLAMEN KISOV
5. SVK PETER SPUSTA
6. RUS RASUL CHOTCHAEV
7. BRA MARCELO CRSTIANO PINTO
8. ARM ARSEN GABRIELYAN
9. CAN EARL WILSON
10. RUS GAZIMAGOMED GAZIMAGOMEDOV
11. CAN RYAN ESPEY
12. KAZ ALEXEY PROKHOROV

Woman Right

Woman Right 50
1. UKR IANA ONISHCHENKO
2. UKR SNIZHANA BABAIEVA
3. RUS DIANA BAREEVA
4. KAZ NAZERKE MALKHAIDAROVA
5. RUS OXANA TRIKOLICH
6. TUR ESRA KIRAZ
7. BRA MARIA CRISTINA BOGNAR
8. USA JENNIFER KIRKPATRICK
9. CAN SHERRI SLUYMERS
10. CAN JULIE PELLETIER
11. BRA ANNA CELIA SILVA DOS SANTOS

Woman Right 55
1. UKR VIKTORIIA ILIUSHYNA
2. SWE SARA NYBERG
3. KAZ OLGA TIMUKINA
4. POL MARTA OPALINSKA
5. BRA CRHIS REGIANE TEODORO SOUZA
6. KAZ ZHAZIRA AKBAYEVA
7. TUR ARZU DONMEZ
8. USA KRISTINA KAIRIUNIENE
9. RUS TATIANA ISTOMINA
10. BRA CONSUELO MARIA DE SOUZAvALMEDIA
11. USA ASHLEY STOKES
12. CAN LAURA WEBB
13. RUSNATALIA TORSEEVA
14. CAN HOLLY MACDONALD

Woman Right 60
1. SWE HEIDI ANDERSSON
2. RUS EKATERINA LARINA
3. SVK LUCIA DEBNAROVA
4. BUL VERONIKA BONKOVA
5. UKR OLENA SKORYK
6. RUS IRINA KARTSEVA
7. CZE LENKA VOJTKOVA
8. KAZ OLGA SHLIZHEVSKAYA
9. TUR SEVAL YALCINKAYA
10. LAT ENDIJA ANSONE
11. POL MALGORTZATA OSTROWSKA
12. CZE MARKETA VOJTKOVA
13. CAN LAURA COOK
14. BRA DAMARIES MALAQUIS SOARES DA SILVA
15. BRA JULIANA SOARES
16. UZB EKATERINA SHISHKOVA
17. CAN TRACEY ARNOLD
18. KAZ NAZERKE YEGINBAYEVA

Woman Right 65
1. RUS IRINA GLADKAYA
2. UKR NATALYA TRUSKALOVA
3. SWE FELICIA RYDSTEDT
4. NOR SANDRA RODLAND
5. BRA CLELIA DOS SANTOS GOULART
6. CAN TAMARA MITTS
7. LTU VILIJA PARNARAUSKIENNE
8. BRA GISELE GODOI PALUDETO
9. USA KELSEY KLEINHANS-SIMMONS

Woman Right 70
1. RUS IRINA MAKEEVA
2. KAZ VERA BONDIK
3. UKR NADIYA ANIKINA
4. CANSHARON BRANDES
5. BRA MARALINE PARDIM
6. RUS ANASTASIYA LVOVA
7. USA LISA WOLFLEY
8. POL MARLENA WAWRZYNIAK
9. SWE SARAH BACKMAN
10. USA DEDE JOHNSON
11. BRA MARIA APARECIDA COLIS JORGE

Woman Right 80
1. LTU EGLE VAITKUTE
2. RUS ALINA SAMOTOY
3. USA DALIA MEDZIAUSYTE
4. BRA GABRIELA DE LIMA VASCONCELOS
5. FIN ANNE MELIN
6. RUS EKATERINA BELASCH
7. BRA LUCIILENE SIMOES LOPES
8. CAN ISABELLE SOREL
9. CAN CAROL SENZ

Woman Right 80+
1. BRAJOCILENE BASSANELLI
2. RUS LILIYA KHAMIDULLINA
3. TURNURCIHAN GONUL
4. LAT ZANNA CINGULE
5. CAN LORI POW
6. USA BETH WESTBERRY
7. USACONNIE ANDERSON
8. BRAHELENICE DE SOUZA ALMEIDA
Back to top Go down
http://www.rossendalearmwrestling.co.uk
Sponsored content




worlds 2008 canada results .... Empty
PostSubject: Re: worlds 2008 canada results ....   worlds 2008 canada results .... Empty

Back to top Go down
 
worlds 2008 canada results ....
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
U.K. Armwrestling :: Arm wrestling chat-
Jump to: